Akriliniai dažų pritaikymas savaip

Akriliniai dažų pritaikymas savaip

Standartinė vilmis » Kov 1st, '13, 19:51

Sveiki kolegos. Visai netyčia atradau būdą, kaip prailginti sumaišytų dažų džiuvimą. Iškart pagalvosit - kam to reikia? :) , bet, pasirodo, reikia. Tarkim, susimaišai atitinkamą dažų atspalvį, kurių turi pakakti visai detalei, o ją, maždaug, klijuosi 10 - 20 valandų. O akriliniai dažai turi savybę gana greitai džiūti net uždarame indelyje, o, antrą kartą maišant, atspalvis dažniausiai bus nebe toks :/ . Atradau būdą, kuris, bent man labai gerai pasitarnavo :)
Taigi, man reikėjo tamsiai žalio atspalvio dažų, kuriems pasidaryti maišiau dvi spalvas: juoda ir žalią

Paveikslėlis

Sumaišau atspalvį, kuris atitiko daromų detalių spalvą.

Paveikslėlis

Vėliau dalį perkeliu į dangtelį arba tiesiai maišau jame:

Paveikslėlis

Kai dažų nebereikia, uždengiu dangteliu indelį, kuriame įpilta vandens. Dažus laikau indelyje nuo vitaminų:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Dažai nesudžiūva net nedideliais kiekiais per 2 - 3 dienas. Gal kam pravers ;)
vilmis
Modeliuotojas

Re: Akriliniai dažų pritaikymas savaip

Standartinė geris » Kov 15th, '13, 15:46

Yra geresnis variantas: aš sumaišytus akrilinius dažus laikau sandariame indelyje juos atskiedęs spiritu arba degtine. Išsilaiko kokį mėnesį. Svarbiausia - karts nuo karto juos pamaišyti, atskiesti. Jau kokius metus stovi mišiniai kas mėnesį pamaišomi - ir dar niekas neuždžiūvo.
Vartotojo avataras
geris
Modeliuotojas

Re: Akriliniai dažų pritaikymas savaip

Standartinė vilmis » Kov 17th, '13, 13:50

Sutinku :) . Siūlomas variantas geresnis, jai tie dažai bus sumaišyti ir "sandėliuojami" vienus - antrus metus. Man šiuo atveju sumaišyti dažai reikalingi darbui savaitės - dviejų laikotarpiu . Yra dar viens minusas su dažu skiedimu, maišimu. Juk sumaišytą dažų kiekį, pastoviai skiedžiant, jis netenka pirminio sumaišyto atspalvio (ne kartą patirta praktikoje su akriliniais dažais). Tas pats, kas maistą, daug kartų šildytą valgyti - iškart pasijaučia skirtumas. Taip pat ir su dažais . ;)
vilmis
Modeliuotojas

Grįžti į KAIP TAI DAROMA?

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias