Taisyklingas rašymas lietuviškai

Taisyklingas rašymas lietuviškai

Standartinė Kestas » Kov 28th, '11, 09:47

Gavau įspėjimą dėl netaisyklingo rašymo. Dabar nežinau, ką daryt,ar neberašyti čia, ar eiti mokytis į mokyklą iš naujo :D . Niekada nemokėjau rašyti taisyklingai, nes mokiausi Sibire, o ten lietuviškų mokyklų nebuvo.Ir dar - jei norėtų prisiregistruoti čia koks užsienietis, kaip jam reikėtų rašyt? :roll:
Kestas
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 75
Užsiregistravo: Geg 6th, '10, 17:17
Miestas: Naujoji Akmene

Re: Taisyklingas rašymas lietuviškai

Standartinė Prunce » Kov 28th, '11, 10:14

Na, "Kestai", Tavo atvejis gali būti kaip ir išimtinis. Šiaip iš visų reikalaujame vienodai. Iš užsieniečių taisyklingas lietuviškas rašymas nereikalaujamas, bet jų tik vieną ir teturime - "Vaskus". Tačiau ir jis tik vieną žinutę parašęs. O mokytis, manau, nė vienam niekad ne vėlu. :D Beje, įspėjimas buvo tik žodinis, niekusr neįrašytas :) Rašyk, kaip nors pakoreguosim. Bet kitiems, ypač jaunimui, nuolaidų nebus.
Tai tiek
kviečiu apsilankyti www.kvaksiuk.com/shop-eu/ Galbūt, tai, ko Tu ieškojai, yra čia...
Vartotojo avataras
Prunce
Site Admin
 
Pranešimai: 5848
Užsiregistravo: Lap 27th, '08, 21:50
Miestas: Gargždai

Re: Taisyklingas rašymas lietuviškai

Standartinė gede » Kov 28th, '11, 17:20

Gal nevertų forumuose(ne tik šiame) žmonių "laužti" ant tos LT kalbos taisiklingo rašymo, nes ir mūsų kalba, ko gero sunkiausiai "įkandama" europoje, apie gramatiką tai iš vis tyliu...teko rašyti RU forume, tai gavau pastabų(iš vartotojo) tipo čia klaida-ten klaida, bet esme žmogus vistiek suprato, o ir RU kalbos klasėje buvau paskutinį kartą gal prieš+-20 m.metelių ;) . Gal palaikyčiau pespėjimus už tokį piktybišką LT rašmenų netoleravima, tipo w x, bet visumoje juk čia ne gramatikos forumas, žmonės nori pasidalinti savo darbais, ir kad virš "s" ar "c" nebuvo "varnelės" :lol: -manau tai ne kliūtis suprasti, ką jis norėjo pasakyti,ar parodyti ;)
p.s.dabar gi Pranai davei perspėjimą žmogui, bet tipo jis "išimtinis", tai kitas žmogus padaręs klaidą ir netapęs "išimtiniu", gali pasijausti neteisingai nubaustas :roll: , na žodžiu kažkaip gal tolerancijos daugiau reikėtų o ne taip, kad neteisingai parašei-pespėjimas, dar-neteisingai-bn...
Vartotojo avataras
gede
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 669
Užsiregistravo: Lie 11th, '09, 18:50
Miestas: Panevėžys

Re: Taisyklingas rašymas lietuviškai

Standartinė Prunce » Kov 28th, '11, 20:36

Esmė ne tame, kad gramatika ar kas kita netrukdo suprasti prasmę. Bet yra forume tokia funkcija, kaip "Paieška". Ir ji labai jautriai reaguoja į tai, kas parašyta. Parašei "Sarka" vietoj "Šarka" ir ji neras, galbūt, labai svarbios kai kam informacijos. Tai - iš dalies - Jūsų pačių patogumui. O antra - lietuvių kalbai per 20 Nepriklausomybės metų padarėme tiek žalos, kiek buvo dėta pastangų ją išsaugoti Tarybinės okupacijos metais. Ar ne laikas ir vėl atsigręžti į savo pačių kalbą? Manau, kad pats tas metas - kitaip mūsų vaikaičiai visai lietuviškai nekalbės (ir taip dabar kas antras - trečias žodis - rusiškas arba angliškas keiksmažodis). O nėra kalbos - nėra ir tautos. Va, kaip giliai galima kapstyti. Bet aš dar kartą sakau, kad esmė - Jūsų pačių patogumas ir... Kodėl aš, arba kitas, normaliai rašantis, turiu sukti galvą, ką žmogus norėjo pasakyti savo "šveplavimais"? O ir dėl tų ą,č,ę,ė,į,š,ų,ū,ž nenaudojimo jau per Lietuvos forumus yra kilęs ne vienas konfliktas, kai "sunenas" virsta Šunėnu", o ne "Sūnėnu" ir pasiūloma tą "nusikaltėlį" už modelio sunaikinimą atvanot lazda ir grandine pririšt" :lol: . O ir visoų tų raidelių naudojimas tikrai neapsunkina darbo klaviatūra. Tik kad reikia atsiminti tai, ką mokytojai mokė. Gerbkime vieni kitus.
"Gede" rašo:
neteisingai parašei-pespėjimas, dar-neteisingai-bn.

Tikrus perspėjimus čia gauna tik sistemingai nenaudojantys lietuviškų raidžių. Klaidos, jei pastebime, pataisomos tyliai arba net netaisomos. O "banas", kol kas, dar buvo tik kartą "išrašytas" - už visišką diskusijos dalyvių negerbimą ir visų siuntinėjimą "į Meksikos pietus". :D
Tai tiek
kviečiu apsilankyti www.kvaksiuk.com/shop-eu/ Galbūt, tai, ko Tu ieškojai, yra čia...
Vartotojo avataras
Prunce
Site Admin
 
Pranešimai: 5848
Užsiregistravo: Lap 27th, '08, 21:50
Miestas: Gargždai


Grįžti į MŪSŲ KLAIDOS IR KAIP JAS TAISYTI

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias