BAIGTA. Renault R - 17 FT (Technikos Virtuozas Nr.5) 1: 25K

BAIGTA. Renault R - 17 FT (Technikos Virtuozas Nr.5) 1: 25K

Standartinė Lapinas » Bir 24th, '09, 14:56

Sveiki gyvi, šiame konkurse nusprendžiau sudalyvauti ir aš :). Reportažas:

Paveikslėlis

Tanko techniniai duomenys:

Šarvų storis:
bokšte: 22mm
korpuso šonuose: 16 ir 8 mm
dugne: 6 mm

Svoris: 6.5t (su patranka 6.7t)

Maksimalus greitis: 7.8km/h
Veikimo spindulys: 45-50 km
Kuro atsargos: 110-115 l užtenka 10 darbo valandų

Aukštis: 2.14m
Ilgis: 4.1m (su uodega 5m)
Vikšrų plotis: 0.34m
Įgula: 2 žmonės
Variklis: 4 cilindru “Renault block”
Varikio apsisukimų skačius: 1500 aps/min

Trumpa istorija kaip jie atsirado Lietuvoje:

1923 m. rugpjūtį Krašto apsaugos ministerija Prancuzijoje pirko Pirmajame pasauliniame kare naudotus “Renault R-17 FT” tipo lengvuosius tankus. Į Lietuva atgabenta 12 vnt., kurie Artilerijos dirbtuvese buvo suremontuoti, apginkluoti ir perdažyti. Visose mašinose buvo sumontuota po vieną vokišką “Maxim 0.8” 7.92 mm kalibro sunkųjį kulkosvaidį. Kiekvienos mašinos šonuose užrašyti pavadinimai ir nupiešti Vyčiai.

Mano klijuojamas tankas priklausė trečiajai kuopai kartu su “Galiūnu”, “Kerštu” ir “Slibinu”.

Darbo eiga:

Paveikslėlis
Pačioje pradžioje standartiškai pradėjau gaminti karkaso detales. Tik kartais teko “pamurmėti panosėje”, kad nusipirkau tokį kietą 1 mm baltą kartoną :D , bet galų gale aš jį įveikiau! :)

Paveikslėlis
Vedamas savo smalsumo negalėjau ištverti be klijų nesurinkęs tanko karkaso :)

Paveikslėlis
Kiek vėliau darbavausi su ratukais, pradžioje juos paklijuodamas ant 0,5 ir 1 mm kartono.

Paveikslėlis Paveikslėlis
Per pietus juos išpjausčiau, tai užtruko maždaug 1,5 val :D

Šiek tiek pailsėjęs, toliau tęsiau darbus ir to pasekoje “suvirinau” Renault’o korpusą :)

Paveikslėlis
“Suvirinęs korpusą” klijavau kitas detales – tai variklio dangtis, durelės, bei važiuoklės dalys.
Vartotojo avataras
Lapinas
Modeliuotojas

Re: Renault R - 17 FT (Technikos Virtuozas Nr.5) 1: 25K

Na va, pagaliau prisiverčiau aprašyti ką veikiau su šiuo modeliu pastarosiomis dienomis :) Nors tiksliausias pasakymas tikriausiai būtų šią dieną, nes ankstesnėmis sirgau ir gulėjau lovoje :( .

Ko gero pasakojimą pradėsiu nuo to, kad rimtai įsiskaičiau į Prano patarimus ir pradėjau juos taikyti :) . Ačiū Jums ;) .

Ir vis dėlto šis modelis nėra toks lengvas kokį jį įsivaizdavau :D . Šiandien beveik visą dieną “knisausi” ties modelio karkasu, nes jis žurnalo pateiktame variante anaiptol netobulas.

“Plastines karkaso operacijas” pradėjau nuo šonų storinimo – iš abiejų pusių “priauginau” po 1 mm storio kartono gabalėlius (gabalus). Tiesa, kiek vėliau paaiškėjo, kad tokią “operaciją” teks padaryti ir karkaso viršui, nes ten trūko apie 1,1 mm “riebalų” :D . Viso to pasekoje, kur kartonas būdavo išsikišęs per daug, reikėjo naudoti “Super Moment” klijus kartono impregnavimui ir jį pašlifuoti.

Kad “reportažas” būtų įdomesnis apie šiandienos darbus, kaip visada pridedu nuotraukų:

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Viršuje esančioje nuotraukoje matome ką aš “pridirbau” su šio tanko karkasu. Tik nesupraskit žodžio “pridirbau” tiesiogiai :D

Paveikslėlis
Negana to, teko perdarinėti šią detalę ir ją padalinti į dvi dalis. Viršuje esančioje nuotraukoje raudonu apskritimu pažymėta atskirta detalė, kuri mano manymu buvo suprojektuota per maža, todėl aš ją pasigaminau iš 1 mm storio kartono (apibraukta žaliu apskritimu). Kitos detalės ne į temą – jos buvo pačio pagamintos, bet niekam tikusios :oops:

Paveikslėlis
Štai matome ką aš gavau iš vientisos detalės :)

Paveikslėlis
Tiesa, vos nepamiršau paminėti jog “išardžiau” korpuso priekį, nes jį vėliau reikės modifikuoti.
Vartotojo avataras
Lapinas
Modeliuotojas

Kuo toliau, tuo labiau man pradėjo patikti šis tankas. Nors jame pilna smulkių klaidelių, bet bent jau kol kas visas jas pakankamai sėkmingai įveikiau :) . Šiandien rašysiu kiek mažiau, nes rytoj turėtumėt išvysti dar vieną įrašą apie šio tanko gamybą. Tegul už mane kalba nuotraukos ir komentarai po jomis :) :

Paveikslėlis
Pradėjau variklio dureles ir jos dalis, bei krapščiausi su korpusu.

Paveikslėlis
Sekančią dieną priklijavau variklio dureles ir jų dalis ant korpuso. Pradėjau daryti keletą smulkių detalių

Gaminau įgulos dureles, bet jos man pasirodė per daug storos, todėl jas sugalvojau šiek tiek “paploninti” :D

Paveikslėlis
Palikdamas džiūti kitas detales pakrapščiau ratukus ir juos nudažiau pirmu “Gun metal” dažų sluoksniu.

Dariau įgulos įlipimo durelių rankenėles ir vyrius.

Kadangi rankenėles padariau (netyčia) šiek tiek per ilgas, teko korpuse išpjauti skyles išsikišimams.

Paveikslėlis
Baigtų durelių nuotrauka.

Gaminau detales, kurios klijuosis tanko korpuso viršuje.
Pirmiausia išpjoviau detales (1 nuotrauka), po to pašalinau perteklinį popieriaus sluoksnį (2 nuotrauka), jas išlanksčiau, suklijavau ir nudažiau.

Paveikslėlis
Ir galiausiai priklijavau į reikiamas vietas.

Šioje nuotraukoje matosi kaip man pavyko priklijuoti įgulos dureles, vyrius, rankenėles, bei “šarvaplokštes”. Budresnė akis turėtų pastebėti, jog ant rankenėlių bandžiau uždėti “nusitrynimus”. Kaip pirmam kartui gal ir patenkinamai :)

Paveikslėlis
Negražu, tiesa? :(

Paveikslėlis
Gaminau detales, prie kurių tvirtinsis “važiuoklė” :)

Paveikslėlis
Klaida, kuri tiesiog “pralinksmino” :D (palyginkite vidinius detalių aukščius).

Paveikslėlis
Bent jau panašu į tanko korpusą, ar ne? :)
Vartotojo avataras
Lapinas
Modeliuotojas

Standartinė Lapinas » Bir 24th, '09, 14:57

Lengvai suklijavau ir “primontavau” :D važiuoklės tvirtinimo mazgus

Suklijavau tanko “uodegą” :) Tik ją dar reikės šiek tiek pataisyti.

Paveikslėlis
Kadangi užpavydėjau kitiems modelizmo asams pamatęs kaip jie gražiai daro sendinimą, nutariau pabandyti ir aš :) (rezultatas pažymėtas raudonai)

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Artėju į pabaigą su bokšteliu :) . Apie neatitikimus geriau net nekalbėsiu…

Paveikslėlis
Atsipalaidavimui ėmiausi įrankių dėžės :) rezultatą matote viršuje ;)

Paveikslėlis
“Chaltūrinau” patrankos vamzdį. Kol kas nudažytas tik pabandymui.
Vartotojo avataras
Lapinas
Modeliuotojas

Ištaikęs progą pamodeliuoti "damušiau" bokštelį :)

Paveikslėlis
Krapštinėjau berods palaikančiuosius ratukus.. :roll:
Vartotojo avataras
Lapinas
Modeliuotojas

Paveikslėlis
Užbaigiau įtempiantįjį ratą, kad galėčiau toliau kapstytis su važiuokle (jep, žinau, kad gavosi ne itin gražiai :( )

Paveikslėlis
Taip pat padariau, berods palaikančiuosius ratukus, tik vat, su jais buvo problemų, nes specialiai jiems kažkodėl pasirinkau labai kietą kartoną :( todėl buvo ne itin smagu juos pjaustinėti (beje, fotografavau juos dar nenudažęs jei ką ;) )

Iš tikrųjų varančiuosius krumpliaračius padariau gerokai anksčiau, negu detales ankstesnėse nuotraukose, bet manau jog tokia nuotraukų seka bus geriausia :) Kairėje detalės be vielučių, o dešinėje visiškai baigtos. Gal tų nutrynimų ir nereikėjo daryti? Kaip manot?

Paveikslėlis
Beje, Prano, patarimu nulenkiau “skardas” esančias prie bokštelio. (Nuotraukoje pažymėta raudonai) :)

Paveikslėlis
Pabaigiau važiuoklę, neskaitant, kad dar liko vikšrai :P

Priėjau iki sunkiausios šio modelio vietos – vikšrų. Che che smagus darbelis laukia a ne? :roll:
Vartotojo avataras
Lapinas
Modeliuotojas

Krapštausi su vikšrų detalėmis :D Niekada negalvojau, kad galėsiu tiek laiko monotoniškai dirbti, bet pasirodo tai visai smagu, nes kai padarai kelias dešimtis detalių atsiranda “automatika”, kuri tarsi pjausto ir klijuoja detales už tave :D
Taip kad sunkioji modelio dalis vis dar prieš akis :)
Vartotojo avataras
Lapinas
Modeliuotojas

Standartinė Lapinas » Bir 24th, '09, 14:58

Pagaliau pabaigiau savo “renuškę” :) Ir dar ne bet kokiu metu, o prieš pat Jonines. Bet manau, jog bus geriau jeigu apie viską pasakosiu nuo pradžių ;)

Didelę dalį laiko šio modelio gamyboje “suvalgė” vikšrai. Atvirai pasakius juos gaminti nusibodo :) , bet ne tiek, kad viską norėtųsi mesti per langą :D Tiksliau sakant juos nusibodo dažyti, o ne klijuoti…

Tikriausiai ne veltui yra sakoma, jog vikšrai “sveika jaunam organizmui” :D

Suprantu, kad jie man nesigavo idealiai, bet nudažius, dauguma trūkumų truputį pasislėpė :)

Vaizdinė medžiaga:

Vikšrų klijavimas ant važiuoklės rėmų atsakingas momentas, todėl neslepiu, teko šiek rūpintis :) . Bet manau, jog man tai padaryti pavyko pakankamai neblogai

Paveikslėlis
Šiame modelyje pasiryžau vikšrus šiek tiek pasendinti. Taip taip, nusižiūrėjau nuo Dariaus :P

Paveikslėlis
Daugiausia baimės kėlė visko rinkimas į vieną visumą :) . Bet pirmiausia reikėjo užklijuoti važiuoklę ant korpuso.

Paveikslėlis
Tiek nudirbus iki pabaigos beliko užklijuoti tik 7 detales!!! 8)

Baigto modelio nuotraukos!!!:

Taigi, ką manote apie šį modeliuką? Būtų labai malonu ir įdomu išgirsti Jūsų kritiką :roll:.

P.S. Nepykit, kad viską sudėjau į atskirus post'us :oops:, man taip daryti buvo paprasčiausiai lengviau ;)
Paskutinį kartą redagavo Lapinas Bir 27th, '09, 18:57. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Lapinas
Modeliuotojas

Standartinė Prunce » Bir 24th, '09, 20:20

Šiaip atrodytų, kad šis modelis "neįsirašo" į šio konkurso rėmus. Bet aš jo "gimimą" sekiau nuo pradžios. Čia: http://www.modeliuotojas.lt/page/3
yra jo gamybos pradžia: 2009-04-19. Tai ji "išsitenka" į modelio gamybos pradžios laiko tarpą. Registracija pagal taisykles:
Registracijos pradžia: 2009. 02. 10. Pabaiga - 2009. 08. 16.

Tai kad šis modelis pilnai atitinka (mano nuomone) visus kriterijus. Tačiau - būti jam ar ne - spręsti palieku dalyviams. Visgi, modelis tarsi iš niekur: vakar nėra - šiandien baigta. Bendrai "Lapino" triūsą prie šio modelio įvertinčiau +9 balu: galima buvo ir daugiau "išspausti" iš šio modelio. Bet padirbėta tikrai puikiai - stebėdamas pirmus žingsnius prie šio modelio ir žinodamas jo "povandeninius akmenis" tikrai nesitikėjau, kad gims toks puikus modelis. Nesakau "šedevras", nes tas žodis tinka kito autoriaus šiam modeliui ir kitame "Forume". Bet "Lapinas" "išspaudė" viską, ką buvo galima padaryti iš tokio vidutinio lygio projekto su jo(modelio autoriaus, o ne projekto) patirtimi. Sprendimas užskaityti šį modelį kaip konkursinį, paliekamas konkurso dalyviams. Aš pats - už. :D
Tai tiek
kviečiu apsilankyti www.kvaksiuk.com/shop-eu/ Galbūt, tai, ko Tu ieškojai, yra čia...
Vartotojo avataras
Prunce
Site Admin

Standartinė profesionalas » Bir 24th, '09, 20:48

Aš asmeniškai nieko prieš... :-) Tik gaila, kad vidaus nesugalvojai įrengti... :-D
Laivai skęsta, lėktuvai krenta, o mes? O ką mes, pasiremontuojam ir važiuojam toliau!
Vartotojo avataras
profesionalas
Modeliuotojas

Kitas

Grįžti į STENDINIŲ MODELIŲ KONKURSAS

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias