Taisyklės

SVARBŪS PRANEŠIMAI
TEMOS

Taisyklės

Standartinė Prunce » Kov 12th, '10, 14:16

Tema: Laisva tema (kas ką norim, tą ir darom).
Pradžia: 2010.03.20
Pabaiga: 2011.01.31
Registracijos pradžia: 2010. 03. 20. Pabaiga - 2010. 12. 15.
Norint dalyvauti :
1. Užsiregistruoti, sukuriant naują temą čia :
viewforum.php?f=39
Temos pavadinimas turi būti tokio tipo : Modelio pavadinimas (Gamintojas\Leidėjas (jeigu kartoninis - tai ir žurnalo pavadinimas ir numeris)), modelio mastelis(pvz: M1:33), medžiaga (K - kartonas, P - plastmasė, M - medis.
Jei modelis bus daromas nuo "0", temos pavadinimo pabaigoje rašome brūkšnelį (kad nesusipjautų su masteliu) po to "0" Leidinio/rinkinio pavadinimą nerašome, arba vietoj jo galima parašyti autoriaus vartotojo vardą (nick'ą).
Temos pavyzdys :
Renault R - 17FT (Technikos Virtuozas Nr.5) 1: 25K
DH - 89 Dragon Rapide. (Heller) M1:72 P
Partizanas (aut. "nikas") M1:72 - 0
2. Sukurtoje temoje pateikti modelio žurnalo/ rinkinio trumpą aprašymą;
3. Modelių skaičius vienam modeliuotojui - trys. Kiekvienam modeliui privaloma sukurti atskirą registracijos temą. Naujas modelis gali būti pradėtas, baigus ankstesnį;
4. Padaryti modelio darymo fotoreportažą;
5. Pabaigti modelį iki konkurso pabaigos;
6. Modelis bus užskaitomas tik pateikus pilnai pabaigto modelio nuotraukas galutinėje fotosesijoje. Joje privalomos 5 (arba 6) nuotraukos : vaizdas iš šono (kairio ir dešinio), vaizdas iš priekio, vaizdas iš galo, vaizdas iš viršaus (vaizdas iš apačios) ir dar 6 - 10 nuotraukų, parodančių geriausias modelio vietas.
7. Modeliai pradedami starto dieną. Tačiau kai kuriais atvejais gali būti ir pradėti, tačiau darbų apimtis neturi būti tokia, kad duotų didelį pranašumą prieš kitus dalyvius. Kiekvienu konkrečiu atveju leidimą dalyvauti duos organizatoriai.
8. Modelius vertinsime 2011. 02. 01 - 14 dienomis pagal šiuos punktus:
1. Bendras įspūdis - 15 taškų;
2. Atlikimo kokybė - 25 taškai;
3. Pristatymas - 10 taškų.
Dviems modeliams surinkus vienodą taškų skaičių, pirmumą lems atlikimo kokybės balas, jei ir jis bus vienodas - pristatymas.

Pasiūlymus dėl taisyklių pakeitimo ir apie visus organizacinius klausimus galite rašyti atsakydami šitame poste iki kovo 15 (2010 metų).

Temas savo modeliams kurkite, spausdami mygtuką "Newtopic*"

Konkursą remia e-parduotuvė http://www.kvaksiuk.com/shop-eu/
kviečiu apsilankyti www.kvaksiuk.com/shop-eu/ Galbūt, tai, ko Tu ieškojai, yra čia...
Vartotojo avataras
Prunce
Site Admin

Re: Taisyklės

Standartinė slatkus » Kov 12th, '10, 14:38

Na kadangi taisyklės aiškios, tai aš dar kartą prašau leisti man dalyvauti jau su pradėtu modeliu. viewtopic.php?f=15&t=330

Kaip matote modelis vos tik pradėtas rinkti. O ir jau tas pradėtas detales (forminius nagelius) lupsiu lauk, nes jie per dideli. Taip, kad galima sakyti modelis beveik kaip naujas, ką tik iš dėžės.

Jei kam nors reikia įrodymų, kad modelis tokioje pačioje surinkimo stadijoje kaip kad paskutinė nuotrauka, tai sakykit, galėsiu nufotografuoti ir įdėti. :)
slatkus
Naujokas

Standartinė Antanas Povilaitis » Kov 12th, '10, 15:28

Matau, kad žingsnis į priekį žengtas.Ir nemažas. Tik yra keli nelogiški dalykai. Taisyklėse negali būti tokio tipo: "a=0 arba a=1" teiginių. Tada tai ne taisyklės, o apmastymai :). Taigi šitie punktai turėtų būti tokie:
4. Padaryti modelio darymo fotoreportažą;

5. Pabaigti modelį iki konkurso pabaigos;

6. ...Joje privalomos 6 nuotraukos: vaizdas iš šono, vaizdas iš kito šono, vaizdas iš priekio, vaizdas iš galo, vaizdas iš viršaus, vaizdas iš apačios...

Dėl nuotraukų iš šono.Jų vis tik reikia iš abiejų, nes vienas gali būti puikus, kitame plyšys, nors pagal detales visiškai vienodi.
Sveikinu visus su naujo konkurso pradžia. Sėkmės.
Paveikslėlis Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Antanas Povilaitis
Modeliuotojas

Standartinė Prunce » Kov 12th, '10, 17:09

Ačiū, Antanai už pastabas. Pataisiau - dabar nebeliko tų dviprasmybių.
"Slatkus", kaip jau rašiau, Jūsų "Vasa" galės dalyvauti konkurse.
Tai tiek
kviečiu apsilankyti www.kvaksiuk.com/shop-eu/ Galbūt, tai, ko Tu ieškojai, yra čia...
Vartotojo avataras
Prunce
Site Admin

Standartinė slatkus » Kov 12th, '10, 17:26

Tuomet labai smagu, kad galėsiu dalyvauti. Tai bus pirmas mano konkursinis modelis. Tikiuosi, kad nevilsiu nei savęs, nei tuo labiau jūsų visų. :)
slatkus
Naujokas

Standartinė Prunce » Kov 17th, '10, 10:02

Taigi, nesulaukus daugiau siūlymų, laikome šias taisykles nuostatais ir jomis vadovaujamės viso konkurso metu. Šįkart datos nebus nukėlinėjamos griežtai - laikas su tuo pabaigti. :evil: :evil: :evil: Taigi, nuo kovo 20 dienos 0 val. 01 minutė galite kurti temas ir dalyvauti. Modeliai, kurie jau buvo pradėti anksčiau, turi būti nufotografuoti ir nuotraukos sudėtos į temą "Leidimai dalyvauti". Administracija peržiūrės jas ir priims sprendimą - leisti ar ne autoriui dalyvauti su šiuo modeliu konkurse. Pagrindinis kriterijus, kuriais vadovausimės: modelis neturi būti perlipęs 10 procentų surinkimo.
Tai tiek
Vartotojo avataras
Prunce
Site Admin

Standartinė Antanas Povilaitis » Kov 26th, '10, 21:42

Man kilo keletas klausimų. Čia dėl Vilmio modelio priskyrimo.Dabar matosi, kad jis kažkoks "pasimetęs" - be žymėjimo. Tai kur jis bus priskirtas? Ir antras - o kokiai grupei modeliai iš rinkinių priklausys? Pagal mane, tai kažkaip vienam lygyje su "nuliniais" nelabai tiktų. Bet jei tokių daugiau nebus, tai vėl klaustukas ... ;) .
Vartotojo avataras
Antanas Povilaitis
Modeliuotojas

Standartinė Antanas Povilaitis » Bal 2nd, '10, 21:06

Pradžiai dėl rinkinių. Taip ir nesupratau. Atrodo Vilmis kažką pataisė? Ten "RO" gale atsirado. Tik čia jo iniciatyva, ar vis tik nauja grupė bus? Nes jei taip, tai tada gal ir taisyklėse tai turėtų būti paaiškinta? ;).
Dabar dėl MAN ir ne tik. Visų pirma, jei jau darome kažkokius viešus dalykus, tai automatiškai netenkame galimybės elgtis taip, kaip elgiamės asmeniniame gyvenime. Atsiranda tam tikros elgesio taisyklės, paremtos keliais pagrindiniais principais: protingumo, pakankamumo ir tęstinumo. Taigi atrodo konkurso taisyklės parengtos ir pirmi du punktai įvykdyti. Taisyklės paprastos, suprantamos ir tiko.Prieštaravimų daugiau nebuvo.Viskas. Startas. Ir prasideda Pranai.... kaip visada. Taisyklės kurių nesilaikoma -pliurpalai. Varžybos, paremtos pliurpalais - turgus. Turguj laimi tas, kas daugiau išsidera. Ką tai turi bendro su konkursu? Jei organizatoriai parengė taisykles ir jos priimtos -taškas. Laikaisi jų ir dalyvauji. Nepatinka -nedalyvauji.Viskas. Visos kitos kalbos -marazmai. Pvz. aš manau, kad šių metų Vilniaus konkursas- visiškas nesusipratimas ir nedalyvauju. Na ir kas? Negi dabar Tomas su Valdemaru turi pulti derinti, koks punktas man nepatinka? Ar kas ten sprendžia. Bus įdomu, kada nors paklaus.Neįdomu - jų problemos. Grįžtant prie MAN klausimo. Nematau nė vienos priežasties, kodėl reikėtų keisti nuomonę dėl 3 punkto. Tegul daro nors ir šešis MAN . Tegul rodo forume.Kas gi draudžia? Tegul net konvejerį padaro :lol: . Visai įdomu būtų. O konkursui geriausią prašom.Vieną.Pabaigsit.Prašom antrą.Tada trečią. Nesvarbu ką.Juk sutarėm ...
Dabar dėl temų užvedimo. Vėl nesilaikome taisyklių ;) . Juk modelio gamybos pradžia konkurse ir yra temos sukūrimas? Reiškia nesilaikoma taisyklių ir pradedama antras ir trečias modelis. Ir galų gale - logika. Kokio velnio, atsiprašant, kurti temas, jei jos pusę metų ar daugiau bus tuščios? Ką tai duoda forumui, konkursui ir modeliuotojui? Apskritą nulį. Kaip ir visokios išimtys ir nuolaidžiavimai. Tik sukuria chaoso ir nemokėjimo organizuoti įspūdį.Ne daugiau. Baigsis konkursas, tada ir aptariam, kas gerai, kas blogai, kas patiko, ko trūksta, ko nereikia. Štai tokia mano nuomonė.
O perkūnėlis, kaip griežtai čia aš užlaužiau :ugeek: :lol: . Bet čia ne iš piktumo. Čia tik šiaip - įvaizdis :lol: .
Vartotojo avataras
Antanas Povilaitis
Modeliuotojas

Standartinė gede » Bal 2nd, '10, 22:20

Antanas Povilaitis rašė:
O perkūnėlis, kaip griežtai čia aš užlaužiau .
Būtent, kažką(konkrečiu atveju-taisykles) norite sureguliuoti, atominio laikrodžio lygyje. O mano nuomonė, reiktų truputį paprasčiau į viską pažiūrėti, "į viską"-turėjau galvoje konkursą-taisykles-apskritai modeliavimą. Daugumai(mano nuomonė) modeliavimas tik hobis- savo malonumui, o kur prasideda griežtos taisyklės, tai kažin, kokie ten malonumai?...
Vartotojo avataras
gede
Modeliuotojas

Standartinė Antanas Povilaitis » Bal 2nd, '10, 23:34

Gede, man atrodo pats nelabai supranti, ką parašei, kadangi vienas teiginys prieštarauja kitam ;) . Jei konkurso "paprastumas" ir organizavimas suprantamas kaip palaida bala ir savo susikurtų taisyklių nesilaikymas, tai nėra išvis apie ką kalbėti . Tai viena. Antra - kur ir kokios taisyklės atima modeliavimo "malonumą" ir kas tamstos supratimu yra tas "modeliavimo malonumas" . Modeliuok dieną, modeliuok naktį, nuo nulio ar nuo vieneto, metalo ar medžio, vienas ar su draugu.Kur tai draudžiama? :o . Kokiose taisyklėse? Ar "modeliavimo malonumas" tamstos suprantamas kaip nuolaidų ar išlygų taisyklėse kaulijimas, terminų pratęsimas, kai kurių sąlygų nevykdymas? Pvz. Jums gal malonu, kad konkursas pratęsiamas, o kodėl aš turėjau verstis per galvą, nemiegoti, kažką grubiai paskubinti ir padaryti laiku. O kaip malonu man, kai pasako, ramiai chebra, mes dar mėnesiuką padirbėsim. Koks malonumas man likti kvailio vietoje?
Čia aš tą situaciją tik kaip pavyzdį pateikiu ir niekam konkrečiai netaikau. Ir nekalbėkim niekų apie atimamus malonumus. Niekas, net ir norėdamas to iš Jūsų neatims, nes tai priklauso asmeniškai tik nuo Jūsų pačių. Bet jei jau darome kažką visuomeninio, tada būkime malonūs, galvokime ne tik apie save. Gerbkime ir kolegas, jų darbą ir laiką.
Ir dar vienas dalykas. Nebūkime naivūs, galvodami kad forumas, tai mūsų kambario, kur sėdime prie kompo su šlepetėmis ir apatiniais tęsinys ;) . Kol "pieliname" ar klijuojame prie savo stalo, tai galioja. Bet kai išlendame i interneto erdvę - deja nebe. Forumus ir ypatingai konkursus pasižiūri ne vien lietuviai. Pažiūri ir kolegos ir iš kitų pasaulio vietų. Su google vertėju iš bėdos bet ką gali skaityti. Ir kokį "vaizdzialį" pamato? Jau ir taip "gražiai" pareklamuoti esam. Ir ne kartą. Ir raudonuoji paskui pokalbiuose kaip vėžys. Teisiniesi. Kažkas "pachaltūrina', o prilipina tai visiems lietuviams. Gal kažkam tai dzin.Man tai ne.
Manau visi suprantate, kad tai ką dabar parašiau, su MAN klausimu, jokio tiesioginio ryšio neturi ir jo neliečia.
Kaip ir tiesiogiai Gede's.

Visiems smagių Šventų Velykų :) .
Vartotojo avataras
Antanas Povilaitis
Modeliuotojas

Kitas

Grįžti į Stendinių modelių konkursas 2010

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias