Žvejų laivas Kurėnas /1:50/ W.M.C. Models / Testinis modelis

Žvejų laivas Kurėnas /1:50/ W.M.C. Models / Testinis modelis

Standartinė Tomas » Gru 12th, '11, 22:07

Man teko garbė surinkti testinį Kurėno modelį, kuo aš ir džiaugiuosi. Man labai patinka, kad po Lietuvos saule turim vieną kartoninių modelių leidėją, kuriam visai neblogai sekasi ir norėtųsi, kad sektųsi ir toliau. Todėl džiaugiuosi galėdamas nors kiek prisidėti prie šio modelio pasirodymo :)

Paveikslėlis

Pirmiausiai išdėstysiu savo poziciją, kaip aš suprantu testinį modelį. Suprantu, kad testinis modelis yra surenkamas ne tam, kad pasižiūrėtume ar įmanoma jį suklijuot, bet tam, kad klijuodami išaiškintume ir pašalintume klaidas bei padarytume šį modelį kuo geresniu. Juk mes visi, modeliuotojai, mėgstam gerus modelius :)

Todėl mano išsakytos kritikos nereikėtų priimti asmeniškai modelio autoriams ar leidėjams, tai tiesiog mano nuomonė ir netgi ne kritika, o siekis iš modeliuotojo pusės pažvelgti į šį modelį, siekiant, kad leidinys būtų kuo geresnis. Tikiuosi, kad man su jūsų pagalba tai pavyks :)

Kadangi W.M.C. Models modelius pirmiausia gamina ne sau, o mums - tiems kas juos klijuoja, todėl, manau, kad leidėjui būtų įdomu sužinoti kuo daugiau nuomonių apie jo leidžiamą modelį, todėl kviečiu visus aktyviai sudalyvauti šio modelio klijavime ir pliusų bei minusų aptarime. Manau, kad tai padės pasiekti geresnių rezultatų, nes daug akių mato daugiau negu mano dvi, o ir tai kas man atrodo nesvarbu, kitiems gali pasirodyti svarbu.

Modeliui suklijuoti turiu beveik metus laiko, tai skubėt nėra kur. Todėl per daug ir neskubėsiu :) Pirmiausiai aptarsiu modelio dalis ir instrukcijas.

Raudona spalva sužymėjau tai kas man nepatinka, o žalia, tai kas patinka. Jeigu bus noras įmesiu ir daugiau šio laivelio dalių fotografijų.

Taigi ..

Modelį sudaro trys lapai detalių ir trys lapai instrukcijų, pateiktų kaip 3D brėžiniai, bei vienas lapas - modelio surinkimo aprašymas.

Instrukcijos pateiktos 3D pavidalu ir atrodo taip (čia tik iškarpa iš vieno lapo):

Paveikslėlis

Man asmeniškai labaiua patinka seno pavyzdžio instrukcijos, tokios kaip pvz. čia :) nežinau kaip jums. Dabar visur mada dėti tas 3D instrukcijas, gal mano akis dar nepriprato ;)

Paveikslėlis

O dabar apie pačias instrukcijas.
Ar jos aiškios ar ne visiškai paaiškės darbo eigoje, tačiau ir dabar galiu šį bei tą pasakyt:

Didžiausia visų kartoninių modelių, turinčių bures problema - takelažo schemos. Gal Shipyard ir Shipworks yra čia labiau pažengę negu kiti leidėjai. Norint teisingai surinkti takelažą kokiam nors burlaiviui - reikia skaityti papildomą literatūrą. Šito neišvengė ir šis modelis. Jeigu tėvelis vaikeliui nupirks šį modelį, tai vargu ar vaikelis surinks stiebus ir suraišios virves teisingai - trūks informacijos. O norėtųsi, nusipirkus modelį, kad jo surinkimui pakaktų instrukcijos, nes toli gražu ne kiekvienas yra linkęs perskaityti keletą knygų apie takelažą ar to meto burlaivių statybą, juolab, kad nelabai įsivaizduoju kokios literatūros galima rasti apie Kurėną, nebent gyvo ieškot.

Štai čia parodytas pagrindinis stiebas su visokiais žiedukais, pro kuriuos neaišku kas praeina. Tie du žiedai iš šonų tikriausiai skirti stiebo stabilumui užtikrinti ir per juos stiebas įtvirtinamas virvėmis prie laivo korpuso? Tiksliai nežinau, tikiuosi, kad Pruncė padės, nes ne vieną Kurėną padarė arba kuravo Kurėno modelio darymą.

Paveikslėlis

Neaišku kaip tvirtinamas šis stiebas prie pagrindinio stiebo ir kaip tvirtinasi burė

Paveikslėlis

Burė tvirtinasi kaip šitam brėžinyje, bet instrukcijose tokio brėžinio nėra

Paveikslėlis

Kitoje instrukcijose daugmaž matyti kaip tas stiebas tvirtinasi prie pagrindinio, bet galėtų būti ir aiškiau

Paveikslėlis

Ir štai dar kelios instrukcijos, pagal kurias man asmeniškai nelabai aišku kaip suraišioti visą takelažą.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Patyrusiam modeliuotojui tai gal ir nesukels problemų, tačiau vaikui ar šiaip mėgėjui, tai gali tapti problema. Manau, kad takelažo instrukciją reikėtų patobulinti.

Kai klijuosiu modelį naudosiu ir brėžinius, kurių ištraukas čia parodžiau, bet testinio modelio klijavimas neturėtų būti papildoma instrukcija modeliuotojui. Gera instrukcija - geram modeliui.

Su kitomis instrukcijomis, kas liečia korpusą ir kitas dalis viskas ok, kol kas jokių neaiškumų nėra :)

Pagirtina , kad modelio autorius instrukcijoje pridėjo stiebų brėžinius masteliu 1:1, tiems kurie norės stiebus pasidaryti iš medienos. Aš asmeniškai stiebų iš popieriaus neklijuočiau, o daryčiau iš medžio. Galbūt stiebų detalių išvis nereikia (Shipyard ir Shipworks popierinių stiebų neduoda). Galite paklausti ir patys savęs, kiek esate susukę stiebų burlaiviams iš popieriaus.

Toliau detalės:

Dalis atsispausdinau lazeriniu printeriu, tai nežinau ar tiksliai spalvos atitinka realybę. Šiaip viskas yra gerai, išskyrus kelis momentus:

Medžio tekstūra, kuri yra smulkesnė, atrodo gerai, tačiau kai kur padaryti tokie perėjimai (apibraukta raudonai), kurie, mano nuomone yra per stambūs. Siūlyčiau visą medienos tekstūrą daryti smulkesnę (apibraukta žaliai)

Paveikslėlis

Tas pats ir su stiebais

Paveikslėlis

Siūlyčiau tų stambių perėjimų nedaryt. Kompiuterio ekrane tai galbūt ne taip krenta į akis, tačiau atspausdinus tai rėžia akį.

Einam toliau.

Vairas:

Modelio detalėse vairas pateiktas lyg tai būtų padarytas iš vieno medžio gabalo - tai gadins viso modelio vaizdą, reiktų nubrėžti kelias linijas, tada vaizdas bus žymiai geresnis, o norintieji, galės vairą dar ir susipjaustys gabalais ir po to vėl suklijuot, kas dar labiau pagerins vaizdą.

Paveikslėlis

Iš brėžinio matyti, kad vairas atrodo kitaip. detalė yra gan didelė, manau reikia taisyt.

Paveikslėlis

Toliau tikriausiai balansyras - atsiprašau už terminijos neišmanymą, kas žinot sakykit, pasitaisysim :oops:

Tas pats kas ir su vairu. Ši dalis susideda iš kelių lentų.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Toliau - metalinės dalys - įvairūs apkaustai

Apkaustai vairui, vyriai ir kiti panašūs reikalai, modelyje pateikti pilkos spalvos. Manau, kad tai blogai, geriau daryti juos juodus, o gal ir šiek tiek tamsiai rusvų dėmelių užmest, nors gal nelabai jų ir reikia. Bet kokiu atveju metalas, o jeigu dar ir kalvio kaltas, vargu ar buvo pilkas, o jei ir buvo, tai tok išlikdavo labai neilgai.

Paveikslėlis

Burės

Čia padėtis bloga

Paveikslėlis

Bures tikrai reikia koreguoti ir papildyti dalimis. Burės buvo siuvamos iš audeklo gabalų, jų spalva taip pat nebuvo visai balta, o jeigu ir buvo tai greitai papilkėdavo arba paruduodavo. Taigi ko trūksta burėms?

Nėra tekstūros, t.y. nesimato, kad jos iš gabalų,

Nėra tvirtinimo kilpų, kurių pagalbą burės tvirtinamos prie stiebų.

Paveikslėlis

Tai tiek pastebėjimų pradžiai :)

Dabar lauksiu jūsų nuomonės, o po to eisiu toliau, t.y. pradėsiu klijuot. Tada galbūt paaiškės kiti dalykai. Autorius tikiuos labai ant manęs nepyks. Manau keli patobulinimai gali šį modelį padaryti geresniu.
Vartotojo avataras
Tomas
Modeliuotojas

Re: Žvejų laivas Kurėnas /1:50/ W.M.C. Models / Testinis modelis

Standartinė DarkMeiun » Gru 13th, '11, 11:28

matosi kad kompu braižytas, tai mano nuomone galėjo ir geresnes tekstūras parinkt, kad į medį panašu butu, o dabar atrodo kad su paprastais vandeniniais dažais nudažytas ir tiek, bent is tolo žiūrint turėtų bent kiek i tikrą būt panašus.
DarkMeiun
Naujokas

Standartinė Tomas » Gru 13th, '11, 12:31

Atspausdinus tos medžio tekstūros, kur žaliai apibrauktos atrodo visai neblogai, prie jų reikėtų ir likti arba dar ir jas patobulinti, neimant tų stambių perėjimų. Tamsi ruda spalva atspausdinus atrodo l. gerai, aišku aš spausdinau kaip ir minėjau lazeriniu spausdintuvu, tai kaip spaudoj išeitų pasakyt negaliu.

O šiaip nelygu kokia programa braižė, nuo to matyt ir tekstūros priklauso.
Vartotojo avataras
Tomas
Modeliuotojas

Standartinė DarkMeiun » Gru 13th, '11, 22:28

nepriklausomai nuo programos tekstūros daromos atskirai, tiek gali su photoshop'u tiek su paint'u, bet rezultatas skirsis, na žinoma viskas priklauso nuo pastangų
DarkMeiun
Naujokas

Standartinė DarkMeiun » Gru 13th, '11, 22:39

dabar taip ant greitųjų vieną fragmentą idėjau kitokį

Paveikslėlis
DarkMeiun
Naujokas

Standartinė Tomas » Gru 13th, '11, 23:04

Na mintis man aiški. Turėjau omenyje, kad kai kuriose programose tekstūros būna sudėtos, pvz.: solidworks. Na bet aišku tekstūras galima ir pačiam pasidaryt, kaip ir pats minėjai.

Na aišku tai, kad vaizdą galima išgauti geresnį :) W.M.C. Models apsisprendimo reikalas dabar jau.
Vartotojo avataras
Tomas
Modeliuotojas

Standartinė DarkMeiun » Gru 13th, '11, 23:33

tam pačiam solidworks galima uždėt savo tekstūras, niekas neverčia dėti vien tik "gamyklines" bet mintis aiški tekstūromis galima išgauti gerokai didesni realistiškuma
DarkMeiun
Naujokas

Standartinė BumBol » Gru 16th, '11, 09:42

Čia tik smulkmena, bet parašau. Kam ta raidė W tose vietose, kur reikia iškirpti "skylę", jei modelis nebus spausdinamas lenkiškam leidinyje? Jei spausdins kokiam WMC, tai čia gal geriau simboliškai pavaizduoti žirklutes?
BumBol
Modeliuotojas

Standartinė Tomas » Gru 16th, '11, 17:46

Na "W" ženklinimas aišku atėjęs iš Lenkijos, tačiau tai tik sutartinis žymėjimas, koks skirtumas kaip pažymėsi, instrukcijoje parašyta: "W" - iškirpti.
Vartotojo avataras
Tomas
Modeliuotojas

Standartinė Antanas Povilaitis » Gru 17th, '11, 01:01

Protingus, teisingus ir pažangius dalykus reikia palaikyti ir skatinti. Tokiu reikalu laikau ir šitą projektą. Nežinau, kas čia projektuoja ir kas leidėjas, bet man tai ir neįdomu. Matau teisingai daromą darbą ir tam visiškai pritariu.

Dabar konkrečiau. Labai teigiama, kad tiek autorius, tiek leidykla neskuba su šiuo projektu. Vadinasi bus galima normaliai atlikti testinį surinkimą ir atsižvelgti į pastabas ir pasiūlymus(norisi tikėti). Labai vykusiai pasirinktas žmogus testiniam surinkimui. Tomo kruopštumas, sąžiningumas, patirtis ir sistemingumas - geriausia, apie ką gali svajoti projekto autorius(ir leidėjai). Šios temos publikavimas per visus forumus, leis surinkti maksimalią nuomonių įvairovę ir (turiu mažą viltį) duoti visiems supratimą apie tai, kas vis tik yra tas testinis surinkimas.

Dabar apie patį projektą. Visos Tomo išsakytos pastabos, norai ir pan. mano nuomone yra teisingi ir jiems belieka tik pritarti. Dėl tekstūrų, susilaikysiu kol kas nuo komentarų, nes neaiškus pats esminis klausimas. Neaišku, kam skirtas šis modelis? Pradinukams ar meistrams? Iš to, ką matau, tai pradinukams... Tada nereikia ir "tikroviškų" tekstūrų ar sudėtingo detalizavimo. Nuo to priklauso ir instrukcijų kiekis. Šiaip, tai kuo mažiau patyrusiam modeliuotojui skiriamas modelis, tuo detalesnės ir geresnės instrukcijos turi būti. Tai aksioma. Pačios 3D instrukcijos - labai geras dalykas. Bet jas reikia ir padaryti gerai. Tai užima maždaug 40% pačio modelio projektavimo apimties. O tam gaišti laiko nesinori autoriams. Todėl jos retai kada ir patinka kam... Šiuo atveju, takelažo instrukcijos neaiškios ir jas būtinai reikia perdaryti. Turiu ir studijavau skirtingų kurėnų brėžinių, bet pagal tai kas pavaizduota, nesugebėčiau nieko padaryti. Takelažas, aplamai sudėtingas ir daugumai nežinomas dalykas, tad ir instrukcijos turi būti labai vaizdžios ir aiškios.

Burės - pritariu Tomui, nekokios. Nesunku gi nupiešti reikiamus elementus. Vaizdas tada bus žymiai geresnis. Net tik iškirptų iš popieriaus. O kiti turėtų gerą šabloną, jei sugalvotų daryti iš audinio. Noriu pasakyti ir apie korpusą. Kaip supratau iš instrukcijos, apkala bus iš vieno gabalo. Pats prasčiausias variantas, koks begali būti. Kurėno korpuso forma paprasta. Tai valtis iš keleto nesudėtingai išlenktų lentų. Tai ir padarykit iš atskirų lentų, paklijuojamų pvz. ant 0,5 - 1 mm storio kartono. Ir priklijuoti ir išlenkti lengva, o vaizdas visai kitas. Jei bus plyšiukas koks, nesudėtinga užkamšyti kad ir vilnoniu siūlu ir juoda/ruda akvarele padažyti. Bus dar geriau...

Ir pabaigai. Testinis surinkimas, vis tik nėra autoriaus klaidų ieškojimas ir taisymas. Tam autorius projektuodamas turi klijuotis pats. Dešimtis kartų. Atskirus mazgus ir kitokius modelio gabalus, o jei jam reikia tai ir visą. Ir ten, ar kompiuteriniame modelyje išgaudyti klaidas ir netikslumus. Tai jau jo darbas ir kūrybinės virtuvės reikalai.
Mes gi neiname į restoraną tam, kad pasistumdyti virtuvėje? Mes norime pasidžiaugti gėrimais, maistu ir aplinka... Taigi ir testinis surinkimas, tai jau generalinė repeticija ir tekstą mokytis ne laikas. Viena kita klaidelė žinoma ne problema. Bet kalba turėtų liesti pvz. atspalvius ar tekstūras, detalių išdėstymo patogumą, detalizavimo elementų perteklių(trūkumą), surinkimo sunkumus, instrukcijas, atitikimus prototipui ir pan...
Bet dirbti už autorių... O tuo labiau žiūrėti(būna atvejų, čia aš ne apie šį projektą), kai autorius pats bando sulipdyti iš visiškai žalio projekto, dar baisesnį kūrinį. Autorius projektuoja, testuotojas (visai kaip manekenės) pristato autoriaus kūrinį, mes plojam, trypiam kojom ir nekantraujam įsigyti. Laikas autoriams, leidėjams ir mums suprasti pagaliau(kas dar to nežino), kad test modelio surinkimas - tai jau būsimo leidinio ir modelio reklama. Ir jį pamatę, mes turime jo užsinorėti, laukti žurnalo ir neklausti apie kainą. Bet ne bėgti ir slėptis tamsiame kampe nuo pamatyto siaubo...

Linkiu gerai praleisti laiką Tomai ir tikiuosi, kad įvertinęs visų nuomones, autorius labai reikalingą ir daug žadantį modelį, padarys dar puikesniu. O aš, pamatęs baigtą test modelį, pirmas pulsiu jį užsisakyti.

Visiems gerų kalėdų!!!
Paveikslėlis Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Antanas Povilaitis
Modeliuotojas

Kitas

Grįžti į VANDENYJE IR PO VANDENIU

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias