Piotr z Gdańska" / Maly Modelarz / 1:200 / Kartonas

Piotr z Gdańska" / Maly Modelarz / 1:200 / Kartonas

Standartinė Anuliuotas » Sau 22nd, '14, 20:17

Sveiki visi, manau, visų pirma, reiktų padoriai prisistatyti. Mano vardas Martynas, esu iš Kauno, man 17. Modeliavimu susižavejau jau gana senai, bet niekad neturėdavau tam kantrybės. Ankščiau dėdavau plastikinius modelius, bet nepatiko. ( (bent mano nuomone, surinkti nebūdavo sunku, visa esmė dažyme). Gan nesenai visai atsitiktinai sužinojau, kad dedami ir kartoniniai modeliai. Sudomino. Pabandžiau ir užsikrėčiau. Džiugu, kad atradau lietuvių forumus, iš kurių pasimokiau pagrindų. Na, o dabar prie modelio.

Aprašymo nedėsiu, manau kam įdomu, pasiskaitys.

Vis nesugalvojau kokį modelį sudeti (man labiausiai patinka buriniai laivai) ir po gan ilgo rinkimosi poligone nusipirkau šį modeli (tuo metu burinių tebuvo gal 4 modeliai).

Kadangi čia yra mano tik antras laivelis tai tikrai bus klaidų, tad būčiau dėkingas už pastabas ir patarimus.

Taigi ką jau esu nuveikęs (modelis jau eina į pabaigą, bet iš karto visko nesukelsiu):

Karkasą surinkau pastorines detales ant 2mm kartono:

Paveikslėlis

Juodąją apkalą dariau čia, forume, matytu būdu - visuose sektoriuose pasidariau lentynėles ant kurių klijavau 1mm kartono storio apkalą:

Paveikslėlis

Suklijavau apkalą ir kai kur inpregnavęs pigiais klijais pašveičiau:

Paveikslėlis

Nusipirkau glaisto, nuglaisčiau, nušveičiau, bei parengiau gruntavimui:

Paveikslėlis

Nugruntavau:

Paveikslėlis

Pasimokiau iš pirmo modelio klaidos (juodoji nebuvo nudažyta ir tiesiog baltai švietė pro tarpus) nudažiau juodają apkalą ir užklijavau pirmąją lentą:

Paveikslėlis

Na ir tolimesnė apkala:

Paveikslėlis


Paveikslėlis

Tiek šiam kartui.
Anuliuotas
Naujokas
 
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: Lap 6th, '13, 20:58
Miestas: Kaunas

Re: Piotr z Gdańska" / Maly Modelarz / 1:200 / Kartonas

Standartinė Anuliuotas » Sau 22nd, '14, 20:18

Tolismesnis darbas:

Prasidejo klaidos. Uzklijavus didesneja sonine detale, truko 2-2.5mm apkalos, nezinau ka blogai padariau (manau arba per stipriai viena prie kitos spaudziau lysteles, arba klijuoti pradeti reikejo pirmuju detaliu nesuglaudziant ir paliekti vieta kiliui). Sita problema buvo lengvai pataisyta iklijuojant papildoma lystele.

Priekyje nelabai graziai uzsilenke detale, irgi nezinau kame beda, nes detales kampa uzapvalinau kiek galejau (jau pries klijuojant atrode kad taip gali but).

Nors si karta denis nebanguoja, bet visiskai tiesaus vistiek neisejo gauti, ir ties pora sektoriu jis siek tiek nulinksta, o aukstesniame denyje jis nezymiai issigaubes ties viduriu - gal tik 1mm. (veliau istaisiau pritraukdamas ji kopeciomis, bei fasadine detale).

Laivo gale didesnioji sonine detale tvirtinasi vos ne ore (jokio karkaso), tad vienoje puse neisejo dailiai suleisti detaliu.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

P.S. Gal kas galit pasidalinti kokia nors technologija kaip gaminamos bures? Buciau labai dekingas, nes dabar esu ties jomis pastriges...
Anuliuotas
Naujokas
 
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: Lap 6th, '13, 20:58
Miestas: Kaunas


Grįžti į VANDENYJE IR PO VANDENIU

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias