Dovilų bažnyčia - 1: 100 testmodelis

Re: Dovilų bažnyčia - 1: 100 testmodelis

Standartinė Prunce » Geg 8th, '11, 11:18

Bažnyčiai apklijuoti pamatai:

Paveikslėlis

Surinktas galinės navos karkasas:

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Apklijuotos sienos, kuriose sudėti langai. Taip pat priklijuotas stogas:

Pradėta apatinė bokšto dalis. Čia aptiktas nežymus netikslumas - šoninės sienos buvo 1 mm per siauros. Reikalai jau pataisyti. Pats bokštas dar nepriklijuotas, nes dar reikia nemažai detalių iš kitos pusės priklijuoti:

Paveikslėlis Paveikslėlis

Tai tiek
kviečiu apsilankyti www.kvaksiuk.com/shop-eu/ Galbūt, tai, ko Tu ieškojai, yra čia...
Vartotojo avataras
Prunce
Site Admin

Standartinė geris » Geg 10th, '11, 11:24

Pranai, ten ne pamatai, o greičiausiai cokolis, ir ne galinė nava (neteko girdėti), o choras ;)
Vartotojo avataras
geris
Modeliuotojas

Standartinė Prunce » Geg 10th, '11, 12:28

Visko gali būti... Bet apie chorus evangelikų - liuteronų bažnyčiose neteko girdėti. Šioje bažnyčioje tame priestate, kurį pavadinau galine nava, yra pagrindinis altorius. O kaip visi tie dalykai vadinaci architektūroje, nelabai išmanau, nors keletą metų ir dirbau statyboje :(
Tai tiek
kviečiu apsilankyti www.kvaksiuk.com/shop-eu/ Galbūt, tai, ko Tu ieškojai, yra čia...
Vartotojo avataras
Prunce
Site Admin

Standartinė geris » Geg 10th, '11, 14:21

Jei ten yra altorius, vadinasi tai ir yra choras ;) Nava - visai kas kita. Bazilikinėse bažnyčiose jų būna trys ar penkios - viena pagrindinė erdvė ir dvi mažesnės šoninės, atskirtos nuo pagrindinės kolonomis. Halinėse bažnyčiose (kas labiau būdinga Lietuvos architektūrai) yra tik viena pagrindinė erdvė - nava, kas matosi ir Dovilų bažnyčioje. O jei bažnyčios gale yra pusapvalė erdvė, tai neabejotinai choras. Didesnėse bažnyčiose choras dar būna "aplipdytas" mažytėmis pusapvalėmis erdvėmis - apsidėmis. Žinoma, galėjau ir aš nusišnekėti, nes seniai apie tai "graužiau" mokslus ;)
Vartotojo avataras
geris
Modeliuotojas

Standartinė Prunce » Geg 10th, '11, 20:30

Ačiū už paaiškinimą. Man šiame tamsiame miške tik kelios šviesesnės progumos prasišviečia. Visa kita - vien nežinomi terminai. :( Mat aš mokslus "graužiau" laivų statybos linkme, bet ir tų "nesugraužiau" iki galo. O, pagaliau, gal tai net ir į gerą išėjo - ne ten mano pašaukimas buvo. :D
Tai tiek
Vartotojo avataras
Prunce
Site Admin

Standartinė geris » Geg 11th, '11, 09:47

Vis dėlto aš truputį nusišnekėjau :) Ta dalis ir yra vadinama apside - plane pusapskritimio formos, tūryje užsibaigianti puskupoliu. Ji randasi už altoriaus, o erdvė, kurią apsidė suformuoja už altoriaus - choras. Teko pasitikrinti žinias :)
Vartotojo avataras
geris
Modeliuotojas

Standartinė Prunce » Geg 17th, '11, 08:30

Taigi, bažnyčioje pabaigtas priekinio fasado bokšto pagrindas (tikiuosi, "Geris" suras ir šiam dariniui tinkamą pavadinimą). Reikėjo kai ką pakoreguoti - ypač buvau prisidirbęs su lapteliais - atrodo tokie paprasti, bet kažką ne taip buvau sugalvojęs...

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Stogo "gegnės":

Ir patys stogo šonai bei pradėtas kaminas:

Tai tiek
Vartotojo avataras
Prunce
Site Admin

Standartinė geris » Geg 17th, '11, 09:50

Hmm... Tą priekinę dalį pavadinčiau frontonu ir tiek, nes nerandu tikslaus pavadinimo. Kur yra pagrindinės durys, tai ta visa dalis vadinasi portalu. O viso frontono nedrįstu vadinti erkeriu, nes erkeris prasideda nuo antro aukšto ir yra pastato kampe, bet panašumų turi. Tiesiog frontonas arba bokštelio frontonas :) Kas dar užkliuvo, tai "stogo šonai". Vadinkim paprasčiau - stogo šlaitai arba tiesiog šlaitai. Dovilų bažnyčia yra bazilikinė su dvišlaičiu stogu ir bokšteliu ;) Bent jau šaltiniuose radau, kad ji yra bazilikinė, tačiau iš išorės man panašiau į halinę... Velniai žino... Vadinasi,interjere turi būti trys navos. Kaip ten yra, Pranai, ar turite kokius planus šios bažnyčios?
Vartotojo avataras
geris
Modeliuotojas

Standartinė Prunce » Geg 17th, '11, 11:06

Modelis daromas pagal išorės nuotraukas ir matavimus. Brėžinių nėra, viduje nebuvau. Bet, kiek teko girdėti, kad tai, visgi, halinio tipo bažnyčia. Kur toms navoms čia būti? Yra viena didelė salė su praėjimu centre link altoriaus tarp klaupkų. bet čia - tik prielaida. Kaip sakiau - viduje nesu buvęs. :D
Tai tiek
Vartotojo avataras
Prunce
Site Admin

Standartinė mariuse3 » Geg 17th, '11, 16:46

Jeigu būtum žaides kaip aš su trakais žaidžiu (turiu galvoje, plytelės,čerpės bei akmenukai) tai išvis efektingai atrodytu :) Dabar labai gražu
Daromi modeliai: "Trakų pilis", "Raudonės pilis", "Iveco stralis", "Audi A6".
mariuse3
Modeliuotojas

AnkstesnisKitas

Grįžti į NETELPANTYS Į RĖMUS

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias